Nogomet 20. stu 202223:11 > 23:15
GEPA pictures/ Philipp Brem via Guliver Images

Aktualni europski nogometni prvak Italija svoju je mizernu 2022. godinu okončala 0:2 porazom od Austrije u Beču u prijateljskoj utakmici.

Nakon što je prošloga ljeta sjajnim igrama oduševila na Euru kojega je i osvojila, ove godine je Italija propustila kvalificirati se na Svjetsko prvenstvo koje je počelo u nedjelju u Katru.

U Beču su strijelci za pobjedu Austrije bili Xaver Schlager (6) i David Alaba (35).

Mađarska je u Budimpešti s 2:1 pobijedila Grčku, a gol za pobjedu u 93. minuti Kalmar. Prethodno je za 1:0 u 15. minuti zabio Sallai, da bi strijelac za 1:1 bio Bakasetas.

Rezultati prijateljskih utakmica:
Slovačka – Čile 0-0

Norveška – Finska 1-1 (Sorloth 46 / Kallman 32)
JAR – Angola 1-1 (Lepasa 28-11m / Zini 20)
Sjeverna Makedonija – Azerbajdžan 1-3 (Bardhi 25-11m / Cəfərkulijev 38, Kurbanli 65, Sejdajev 89)
Luksemburg – Bugarska 0-0

Slovenija – Crna Gora 1-0 (Zajc 42)
Izrael – Cipar 2-3 (Gloukh 66, Baribo 67 / Charalampous 2, Pittas 24, Ioannou 82)
Moldavija – Rumunjska 0-5 (Morutan 9, Dragus 40, Cicaldau 61, Paraschiv 71-11m, Rus 88)
Malta – Irska 0-1 (Robinson 55)

Mađarska – Grčka 2-1 (Sallai 15, Kalmar 90+3 / Bakasetas 81-11m)
Austrija – Italija 2-0 (Schlager 6, Alaba 35)