Približava se doigravanje, tako da je svaka NHL utakmica silno važna

Ono što je trebala biti jednosmjerna, unaprijed odlučena, utakmica između favoriziranih Panthersa i posrnulih Blackhawksa, pretvorilo se u jedan od najdramatičnijih dvoboja sezone. Hawksi su u prvoj trećini šokirali domaće s dva gola iz perfektno izrađenih kontri i poveli 2:0. Držali su taj rezultat cijelu drugu trećinu na krilima požrtvovne obrane i fantastičnih bravura golmana Petra Mrazeka. Kako je utakmica odmicala Pantere su sve jače pritiskale, vjerujući da mogu preokrenuti. To se i događa na polovici zadnje trećine.

U razmaku od 29 sekundi postižu dva gola za izjednačenje da bi Finac Luostarinen, sedam minuta prije kraja zabio za 3:2 domaćih. Tu ne prestaje pritisak Floride, svjesni da im treba još jedan gol za potvrdu pobjede. No, Chicago pokazuje da su preboljeli odlazak Pata Kanea. Vade vratara tri minute prije kraja i počinju opsjedati gol Panthersa da bi zadali novi šokantni udarac 45 sek do kraja kada Guttman zabija za 3:3. U produžetku drama dolazi do usijanja. Izmjenjuju se stopostotne prigode ispred obojice vratara koji briljiraju.

Na koncu, Saša Barkov, stameni kapetan domaćih siječe jedno nespretno dodavanje, isprve šalje pak beku Montouru koji stoji sam ispred gola Chicaga, a ovaj munjevitom reakcijom, okrenut leđima golu, bez gledanja, bekendom spektakularno zabija Mrazeku kroz noge za konačnu pobjedu Panthersa 4:3. Simbolično, bio je to i njihov 43. šut u okvir gola na utakmici. Dvoboj za nekoliko repriza. U drujoj utakmici večeri Anaheim je kao gost 3:1 nadjačao Calgary.