Serdarušić izgubio od Japanca u polufinalu

Tenis 5. stu 202210:14 > 10:16 0 komentara
Guliver Images

Hrvatski Davis Cup reprezentativac Nino Serdarušić nije se uspio plasirati u finale ATP Challengera u japanskoj Yokohami nakon što je u polufinalu izgubio od sedmog nositelja Japanca Yosukea Watanukija sa 5-7, 6-7 (5).

Serdarušić, koji je 280. na ATP ljestvici, držao je svoj servis u prvom setu do rezultata 5-5, kada je Japanac Watanuki, 227. na ATP ljestvici, napravio break za 6-5, a potom odservirao za set.

Watanuki je odmah na otvaranju drugog seta oduzeo servis suparnika, te poveo 2-0. Serdarušić se sjajno vratio nanizavši četiri gema, uz dva breaka, za vodstvo 4-2. Nažalost, nije izdržao. Japanac je izjednačio na 4-4 i set je potom otišao u trinaestu igru. Watanuki je prvi napravio mini break povevši sa 3-1 i tu je prednost sačuvao do kraja.

Watanuki će u finalu 53.120 dolara vrijednog Challengera igrati protiv Australca Christophera O’Connella koji je u drugom polufinalu pobijedio japanskog tenisača Shoa Shimabukura sa 6-3, 6-3.

Hrvatski tenisač je u karijeri četiri puta bio u finalu na razini Challengera, ali još čeka na prvi naslov.