Prvi Skandinavac u finalu Mastersa 1000 nakon Soderlinga

Masters 1000 1. tra 202222:28 > 22:29 0 komentara
Guliver Image

Norveški tenisač Casper Ruud izborio je plasman u finale ATP turnira u Miamiju nakon što je u polufinalnom dvoboju porazio Argentinca Francisca Cerundola sa 6:4, 6:1.

Osmi tenisač svijeta je do svog prvog masters finala došao za sat i 35 minuta. Norvežanin je ujedno postao i prvi skandinavski predstavnik u finalu nekog mastersa, od Šveđanina Robina Soderlinga, koji je igrao finale Pariza, 2010. godine.

Cerundolo je već u prvom gemu napravio break, no Ruud je odmah uzvratio izjednačivši na 1:1. Tenisači su potom čuvali svoje servise do desetog gema, kada je 23-godišnji Norvežanin načinio break za 6:4 i 1:0 u setovima.

Ruud je u drugom setu dva puta oduzeo servis svom vršnjaku i sa 6:1 zaključio meč.

Bio je to prilično težak meč iako je rezultat ne pokazje tako. Bio je to fizički težak meč. Bilo je vrlo vlažna, imao sam sreće što sam uspio izdržati i nisam trebao igrati treći set,” kazao je Norvežanin koji je u karijeri osvojio sedam turnira.

Sjajan je osjećaj izboriti finale na ovom turniru. Uživam u gradu i turniru. Imao sam tri teška poraza u prethodnim polufinalima Mastersa i bilo je vrijeme da i ja izborim finale. Počeo sam malo klimavo, ali uspio sam se izvući i podići svoju razinu kada sam stvarno trebao,” dodao je.

U finalu će igrati protiv boljeg iz susreta Poljaka Huberta Hurkacza, koji u Miamiju brani naslov, te Španjolca Carlosa Alcaraza.