Ribakina osvojila Indian Wells

Indian Wells 19. ožu 202323:35 > 23:36 0 komentara
ribakina
REUTERS/Toby Melville bvia Guliver

Kazahstanska tenisačica Jelena Ribakina osvojila je WTA 1000 turnir u Indian Wellsu, u finalu je pobijedila Bjeloruskinju Arinu Sabaljenku 7:6(11), 6:4.

Bila je to repriza finala ovogodišnjeg Australian Opena, prvog Grand Slam turnira u godini, ali s drugačijim krajem. Tada, u Melbourneu, slavila je Sabaljenka, a ovaj put je pobijedila Ribakina u iznimno izjednačenom meču gdje su odlučivale nijanse.

Mnogo toga je odredio tie-break prvog seta. Ribakina ga je dobila s 13-11 spasivši dvije set lopte suparnice. No, sama je propustila čak pet set lopti prije nego li je došla u prednost 1-0 u setovima. U prvom setu Sabaljenka je napravila čak deset dvostrukih servis pogrešaka.

U drugom setu je Ribakina od 3-2 pobjegla na 5-2 uz dva breaka prednosti. Sabaljenka je jedan break minusa vratila, ali ne i drugi te nije uspjela doći do preokreta i produženja neizvjesnosti.

Sabaljenka je u svom 19. meču ove sezone doživjela tek drugi poraz te je ostala na dvanaest WTA titula u karijeri. Ribakina je, pak, na ovom turniru pobijedila dvije najbolje svjetske tenisačice, a došla je do četvrtog WTA naslova u karijeri, prvoga od 2022. godine kada je osvojila Wimbledon.