Krajinović srušio Gojine snove u Roland Garrosu

ATP 25. svi 202217:09 > 17:12
GEPA pictures/ Matic Klansek via Guliver

Hrvatski tenisač Borna Gojo nije se uspio plasirati u 3. kolo Roland Garrosa, nakon tri sata igre u susretu 2. kola uspješniji od njega bio je srpski predstavnik Filip Krajinović sa 7:6 (5), 6:2, 5:7, 6:1.

Nakon što je prvi put u karijeri uspješno prošao kvalifikacije na nekom Grand Slam turniru te u 1. kolu ostvario i prvu pobjedu u glavnom ždrijebu nekog od četiri najveća svjetska turnira, 24-godišnji Splićanin nije uspio svladati 30-godišnjeg Somborca, koji je 168 pozicija bolje rangiran na ATP ljestvici, uoči Roland Garrosa Gojo je bio 223., a Krajinović 55. igrač svijeta.

Gojo je dva puta imao priliku usmjeriti dvoboj u svoju korist, prvu je propustio u prvom setu kada je kod svog vodstva od 2:1 propustio tri vezane break-lopte. Cijenu za to platio je gubitkom servisa kod rezultata 5:5 kada je napravio dvostruku servis pogrešku na break-loptu Krajinovića. Odmah u sljedećoj igri Gojo je vratio izgubljeni servis, ali je loše startao u tie-break. krajinović je poveo s 4:0 i 5:1, pa iako je Gojo uspio nadoknaditi oba mini-breaka i primaknuti se na 6:5 nije imao sreće u sljedećm poenu. Loptica se nakon njegovog udarca odbila od vrha mreže u zrak te odlučila sletjeti na njegovu stranu pa je tako prvi set pripao Krajinoviću.

U drugom setu Krajinović je oduzeo servis Goji za svoju prednost od 2:0, a zatim i još jednom za konačnih 6:2, ali niti kod zaostatka od 0:2 u setovima naš se igrač nije predavao. Prvi je stigao do prednosti u trećem setu oduzevši servis suparniku za 3:2. Nažalost, u sljedećoj je igri odmah i ispustio tu prednost, ali je Krajinović kod rezultata 5:5 napravio istu pogrešku kao i Gojo u prvom setu, napravio je dvostruku servis pogrešku na break-loptu. Prilikom servisa za set Gojo je uspio spasiti tri break-lopte suparnika, prvu kratkom loptom, drugu izlaskom na mrežu, a treću odličnim servisom, da bi iskoristio svoju prvu set-loptu.

Drugu priliku za usmjeravanje meča u svoju korist Gojo je imao u prvoj igri četvrtog seta kada je imao dvije prilike za oduzimanje servisa Krajinoviću, no kada ih nije iskoristio prilikčno je potonuo. Krajinović je s dva uzastopna breaka ostvario prednost od 5:0 i sigurno priveo susret kraju.