Zverev se spasio protiv Džumhura za osminu finala RG

Roland Garros 1. lip 201815:13 > 15:32
Getty Images/Matthew Stockman

Njemac Aleksander Zverev plasirao se u osminu finala RG pošto je u trećem kolu drugog Grand Slama turnira u sezoni svladao igrača iz Bosne i Hercegovine Damira Džumhura rezultatom 6:2, 3:6, 4:6, 7:6 (7-3), 7:5.

Treći tenisač svijeta Zverev je protiv 29. na ATP listi dobio prvi set poslije 25 minuta borbe, ali je potom bio u rezultatskom zaostatku i na rubu poraza.

Džumhur je četvrtom setu napravio “brejk” za vodstvo od 6:5 u gemovima i bio mu je potreban još jedan da bi slavio i ostvario svoj najveći uspjeh na GS, prolazak u četvrto kolo.

26-godišnji tenisač iz Sarajeva je servirao, ali je Zverev u datom trenutku zaigrao najbolje moguće i protivnika ostavio bez osvojenog poena u gemu.

U petom setu Džumhur je imao i meč loptu koju je Zverev poništio as servisom.

Zanimljiv je i podatak da je Aleksandar Zverev prvi put u karijeri pobijedio na GS nekog od igrača iz prvih 50 na ATP listi (Džumhur 29).