Čilić bez ispaljenog metka ispao s Australian Opena

Australian Open 8. velj 202110:18 > 10:27 1 komentar
Hannah Peters / Staff

Marin Čilić izgubio je u prvom kolu Australian Opena od Bugarina Grigora Dimitrova sa 6:4 6:2 7:6 (5)

Marin je dobro krenuo u meč, imao u dva navrata po break loptu u prvom setu, ali ih nije iskoristio. Dimitrov je iskoristio svoju prvu i osvojio set sa 6:4.

U drugom setu još dominantnija predstava 18. nositelja. Napravio je dva breaka i mirno osvojio set sa 6:2. Da Marin nije igrač koji se lako predaje pokazao je u trećem setu. Zaigrao je dosta bolje u odnosu na prva dva seta i poveo je sa 5:3 te servirao za set. Imao je Čilič i set loptu, ali napravio jednu od mnogobrojnih neprisiljenih pogrešaka te vratio Dimitrova u set.

Otišlo se u tie break u kojem se igralo poen za poen do 6:4 za Bugarina koji je time došao do dvije meč lopte. Marin je spasio prvu na protivnikov servis, ali na drugu je poslao forhend u sredinu mreže te priznao kapitulaciju u ovom dvoboju.

Dimitrov je odigrao odlično na svom početnom udarcu, zabio je čak 19 as servisa, dok je Čilić zabio samo četiri. Međutim, ono što je ponovno bilo presudno u jednom meču Marina Čilića jesu neprisiljene pogreške. Marin ih je napravio čak 41 u tri seta što je zaista previše, jako se puno griješio kada se Dimitrov služio slajs udarcem i to je odlučilo pobjednika.

Dimitrov će u drugom kolu igrati protiv Australca Bolta.

Od ostalih hrvatskih predstavnika nitko noćas nije izašao na teren. Sutra igraju Borna Ćorić, Donna Vekić i Petra Martić.

Vrijedi izdvojiti pobjedu Zadranke Bernarde Pere koja igra pod američkom zastavom. Ona je uvjerljivo sa 6:0 6:4 slavila protiv bivše pobjednice Australian Opena Angelique Kerber.

Od većih iznenađenja u muškom dijelu ždrijeba možemo izdvojiti poraz 10. nositelja Gaela Monfilsa od mladog Finca Ruusuvorija.