Ćorić osvojio više poena od suparnika i ispao iz Pariza

ATP 1. stu 202213:51 > 13:52 1 komentar
Mathias Schulz via Guliver Images

Hrvatska više nema predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji ATP Masters 1000 turnira u Parizu. Nakon Marina Čilića u ponedjeljak, dan kasnije oprostio se i Borna Ćorić...

Premda je u meč ušao u sjajnoj formi (dobio je 14 od posljednjih 18 mečeva) i s polufinalom Beča prošlog tjedna, Borna Ćorić nije uspio opravdati ulogu favorita u prvom kolu Pariza protiv francuskog kvalifikanta Corentina Mouteta.

Domaći predstavnik slavio je 3:6, 6:3, 6:4 poslije dva sata i 38 minuta velike borbe.

Prilično rutinski Borna je dobio prvi set zahvaljujući “breaku” za vodstvo 3:1. Kod 2:2 u drugom setu nije realizirao “break” priliku, da bi potom Moutet oduzeo servis Ćoriću kod 4:3 i ubrzo odservirao za poravnanje u setovima, iako je i kod 3:5 Ćorić imao još jednu priliku za “break”.

U tijesnom trećem setu oba su tenisača prokockala po jednu “break” šansu, a onda je Francuz napravio ključan “break” za vodstvo 5:4. Ćorić je zaprijetio došavši na 15-30 u narednom gemu, no s tri uzastopna poena 64. igrač svijeta prošao je dalje.

Statistički je hrvatski tenisač bio bolji. Imao je 11 izravnih poena više (37-26), samo osam pogrešaka više (29-21), čak je osvojio više poena u meču (96-95) te imao bolju realizaciju prvog i drugog servisa, međutim presudile su mu “break” lopte. Iskoristio je samo jednu od sedam, a Moutet dvije od četiri.