Čilić glatko poražen, parovi odlučuju o finalu Davis Cupa

Davis Cup 25. stu 202219:51 > 19:52 0 komentara
Vicente Vidal Fernandez via Guliver Images

Hrvatska - Australija 1:1. Nakon što je Borna Ćorić donio prvi bod Hrvatskoj u polufinalu Davis Cupa, Alex de Minaur je u dva seta svladao Marina Čilića i poravnao rezultat...

Odluka o finalistu završnice Davis Cupa u Malagi past će nakon igre parova u kojoj će snage odmjeriti Nikola Mektić Mate Pavić protiv Maxa Purcella i Jordana Thompsona, koji je neočekivano uskočio umjesto Matthewa Ebdena.

Bit će to repriza ovogodišnjeg finala Wimbledona u kojemu su Ebden i Purcell slavili 7:6 (2) u petom setu.

Ništa, dakle, od hrvatske pobjede 2-0. Borna Ćorić porazio je Thanasija Kokkinakisa 6:4, 6:3, da bi potom Alex de Minaur bio bolji od Marina Čilića, čak i uvjerljivijim rezultatom 6:2, 6:2.

Marin se strašno mučio od početka meča, pogotovo na drugom servisu. Napravio je devet dvostrukih pogrešaka i osvojio tek 27 posto poena (9/33) na drugom servisu. Pritom je napravio i čak 28 neprisiljenih pogrešaka naspram samo sedam De Minaura.