Đoković "otpuhao" susjeda za manje od sat vremena

ATP 1. sij 201919:22 > 19:29
Julian Finney/Getty Images

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković uvjerljivom pobjedom protiv Damira Džumhura u Dohi počeo je 2019. godinu.

Francois Nel/Getty Images

Srbin je za u drugom međusobnom duelu savladao bosanskohercegovačkog igrača, koji je trenutno na 47. mjestu na ATP listi – 6:1, 6:2 za 57 minuta.

Novak će se u osmini finala sastati sa Martinom Fucsovicem iz Mađarske, koji je u dva seta bio bolji od Rumuna Mariusa Copila – 6:3, 6:2. Srbin je slavio u jedinom dosadašnjem meču u 1. kolu US Opena 2018. sa 6:3, 3:6, 6:4, 6:0.

Đoković je sjajno odigrao prvi set i za svega 24 minuta, uz dva brejka, poveo je sa 1:0. Interesantno je da je Novak u tom dijelu meča imao samo dvije brejk lopte i obje je iskoristio.

Prvi igrač svijeta u prvom gemu drugog seta nije iskoristio četiri prilike da oduzme servis Džumhuru, ali je sve nadoknadio tako što je u sljedeća dva gema na servis rivala napravio dva brejka za 4:1. Novak je do kraja meča protivniku prepustio samo dva poena na svoj servis i na najbolji način najavio napad na treću titulu u Dohi.

Đoković je titulu u Kataru osvajao 2016. i 2017. dok je prošle godine najbolji bio Gael Monfis.