Zagreb nadigrao Nexe za finale SEHA lige

Rukomet 2. ruj 202219:49 0 komentara
Frank Molter/picture-alliance/dpa/AP Images

Rukometaši PPD Zagreba prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja regionalne SEHA lige, oni su u prvom polufinalnom dvoboju završnog turnira u Zadru svladali Nexe s 32:26 (16:11).

Ivan Čupić sa sedam i Timur Dibirov sa šest golova predvodili su Zagreb, dok su Aleksandar Bakić, Marin Jelinić, Tomislav Severec i Luka Moslavac bili četverostruki strijelci za Nexe.

Susret dva najbolja hrvatska kluba bio je neizvjestan samo tijekom prvih 12 minuta kada je rezultat bio 6:6. Uslijedila je velika serija Zagreba od 7-1 u kojoj je veliku ulogu imao vratar Dino Slavić koji je vezao nekoliko obrana.

U nastavku susreta Našićani su se u par navrata uspjeli približiti na četiri gola razlike (18:14, 23:19), no Zagrepčani su svaki put odgovarali svojim serijama i ponovno odvodili utakmicu u mirne vode.

PPD Zagreb će tako u nedjelju od 19 sati igrati finale protiv pobjendika susreta između branitelja naslova mađarskog Veszprema i makedonskog Pelistera koji će igrati od 20.30 sati, dok će Nexe također u nedjelju, ali od 16.30 sati igrati za treće mjesto protiv poraženog iz dvoboja Veszprem – Pelister.

PPD Zagreb je dosada jednom osvojio SEHA ligu, još 2013. godine, dok je gubio finala 2018., 2019. i 2021.