Uvjerljiva pobjeda Nexea u Europskoj ligi

Rukomet 1. stu 202223:07 > 23:08 0 komentara
NorbertScanella/Panoramic

U susretu 2. kola C skupine EHF Europske lige Nexe je u Našicama pobijedio mađarski Balatonfuredi s 37-23 upisavši drugu pobjedu u skupini.

Nexe je odigrao sjajnu utakmicu protiv mađarske ekipe ostvarivši pobjedu s uvjerljivih 14 razlike.

Hrvatski doprvak je već nakon pet minuta igre imao + 4 (6-2), Mađari su se približili na minus dva (10-8), međutim “Gromovi” su do poluvremena otišli na osam golova razlike (18-10).

U 42. minuti prvi put je bilo +10 (25-15), u jednom trenutku domaćin je imao i ogromnih +16 (36-21), da bi na koncu završilo s 37-23.

Momčad Branka Tamšea do pobjede su predvodili Ivan Sršen, Tomislav Severec i Fahrudin Melić sa po šest golova. Sjajni su bili i vratari, Dominik Kuzmanović je sakupio 12, a Mihailo Radovanović deset obrana. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Balazs Szollosi s pet i Stevan Sretenović s četiri gola.

Drugu pobjedu u skupini ostvario je i Granollers porazivši Sporting s 32-29. Pol Valera je predvodio španjolski sastav sa sedam golova, dok je Antonio Jesus Garcia zabio šest. Kod Sportinga je najefikasniji bio Salvador s četiri gola.

Skjern je na gostovanju porazio Alpla HC Hard 32-27.

Na ljestvici vode Nexe i Granollers s po četiri boda, Skjern i Sporting imaju po dva, dok su Alpla HC Hard i Balatonfured na nuli. (H)