‘Kraljice šoka’ došle na korak do Eura

Rukomet 20. tra 202219:36 > 20:37 0 komentara
Saša Pahič Szabo/Kolektiff

Hrvatske rukometašice pobijedile su Ukrajinu u Grazu 26:19 (12:11), u svom pretposljednjem ogledu skupine D kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Time su hrvatske igračice dobile prvu od dvije utakmice u kojima moraju slaviti ako žele nastupiti na Europskom prvenstvu.

Od početka su ukrajinske rukometašice bile u prednosti, a prvi puta su s dva pogotka razlike povele kod 5-3. Hrvatice su bile stalno u rezultatskom kontaktu te su prvi put povele 7-6, dok su nešto kasnije imale i dva gola prednosti 10-8.

Na poluvrijeme je Hrvatska otišla s minimalnom prednošću od 12-11 golom Ane Turk kojoj je to bio četvrti pogodak u prvom poluvremenu.

U nastavku je Hrvatska dodatno podigla razinu igre u obrani. Zaustavila je Ukrajinu, a u napadu je, malo po malo, gradila prednost te je u 43. minuti povela 18-13. Time je napravljen ogroman korak prema konačnoj pobjedi.

Do kraja susreta Hrvatska nije samo uspjela održati prednost, već i povećati je na konačnih +7 (26-19), što nije nevažno jer je u prvom međusobnom susretu protiv Ukrajine, u Rijeci, izgubila s jednim golom razlike (22-23).

Ana Turk je zabila sedam golova, dok su Posavec i Mičijević dodale po četiri. Odlična je bila vratarka Ivana Kapitanović s 17 obrana, a posebno je briljirala u drugom poluvremenu.

U nedjelju slijedi posljednja utakmica Hrvatske u ovoj skupini. U Poreču Hrvatice moraju pobijediti i Češku ako žele izboriti proboj prema Euru gdje bi branile brončanu medalju s posljednjeg prvenstva.

Kasnije tijekom dana u Plzenu češke rukometašice dočekuju Francusku.