Hokej 13. lis 202210:29 > 10:30 0 komentara

Prvaci NHL lige, hokejaši Colorado Avalanchea u obranu naslova krenuli su 5:2 domaćom pobjedom protiv Chicago Blackhawksa.

Uoči utakmice održana je svečanost podizanja zastave prvaka pod svod dvorane, a zatim su Avalanchei uvjerljivom predstavom stigli do uvodne pobjede.

Artturi Lehkonen postigao je dva gola uz asistenciju, Valerij Ničuškin je dodao svoja dva gola, dok je strijelac prvog pogotka na utakmici za prvake bio Andrew Cogliano. Za goste su uspješni bili Jonathan Toews i Max Domi.

Otvaranje iz snova u hokejaškoj Meki. U najstarijem i jednom od najvećih NHL derbija Montréal Canadiensi slavili su, u prvoj utakmici sezone, pred svojim navijačima, protiv Toronto Maple Leafsa 4:3.

Nakon odmjeravanja snaga u prvih 20 minuta i vodstva Toronta 0:1, utakmica se rasplamsala u drugoj trećini i ni jedni, niti drugi nisu padali u tempu i nadigravanju do kraja. Za Montréal je briljirao Cole Caufield s 2 gola u drugoj trećini. Prvo je izjednačio na 1:1, a nakon što je Malgin opet doveo Leafse u vodstvo, Caufield majstorski zabija za 2:2 (posebno izdvojiti taj gol). U završnih 20 minuta ušlo se izjednačeno, kako rezultatski, tako i igrački.

Kako smo se približavali kraju tako je bilo sve napetije, a kulminiralo je u zadnje dvije minute. Prvo Monahan, u svom debiju za Canadiense, na svoj rođendan, zabija za 3:2. Činilo se da će Habsi slaviti, no samo 30-ak sekundi poslije, Nylander izjednačuje na 3:3. I taman kada su svi mislili da idemo u produžetak, 20 sek prije kraja, Josh Anderson se fantastično snalazi i zakucava pak u rašlje za 4:3 i erupciju dvorane.

Bio je i odličan “season opener” za još dvije kanadske momčadi: Edmonton OilersVancuver Canucks. Gosti iz Vancuvera vodili 3:0, da bi na kraju završilo 5:3 za Oilerse.