Kamnik bolji od Spartaka u drugoj utakmici MEVZA lige

Odbojka 3. stu 20229:33 > 9:33 0 komentara
MEVZA

U drugoj utakmici turnira MEVZA lige, domaćin Calcit Kamnik je bio bolji od slovačkog Spartaka iz Myjave s 3:0 u setovima.

Igrači Kamnika bolje su ušli u susret od Slovaka, koji su u prošloj sezoni zabilježili tek 4 pobjede u 16 utakmica. Asom Nika Mujanovića domaći su poveli 8-3, a suigrači su se pobrinuli da boljom napadačkom igrom i blokovima ostvare 7 poena prednosti. Calcit nije ispuštao prednost do kraja seta, a rezultata je bio 25-18.

Spartak je loše krenuo i u drugi set. Nakon početnog zaostatka, Slovaci dolaze na samo -2, ali boljom igrom domaćina i nakon odličnog bloka Jure Okrogliča, Kamnik pri kraju druge dionice ima 20-15. Nakon što je svaka momčad ostvarila 3 poena, zadnja dva pripala su Calcitu koji osvajaju i drugi set.

Treći set obilježile su početne greške Kamnika što su gosti iskoristili i poveli. No, slavlje nije dugo trajalo jer su odbojkaši Calcita preokrenuli rezultat. Iako je Spartak bio blizu, mladi Miha Okorn odlično je servirao, a Okroglič blokirao pokušaj Slovaka i tako osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Trener domaćina Matija Pleško zadovoljan je utakmicom.

“Pobijedili smo protivnika na način na koji smo mi to htjeli. Drago mi je da sam brzo mogao napraviti zamjenu jer je Dino Vinkovič startao utakmicu, ali sutra nas čeka još jedna pa sam ga morao odmoriti. Momčad Kaštela je jako slična Spartaku, a mi ćemo morati imati sličan pristup te ukoliko u tome uspijemo možemo očekivati sličan rezultat.”

Sutra će od 17.30 snage odmjeriti Kamnik i Mladost Ribola iz Kaštela, dok će u 15 sati igrati SK Zadruga Aich/Dob i Spartak Myjava.