Tina Zelčić na gredi došla do prve medalje Svjetskog kupa

Guliver Image

Hrvatska gimnastička reprezentativka Tina Zelčić osvojila je svoju prvu medalju na turnirima Svjetskog kupa, tijekom nedjelje je u Varni, u finalu na gredi, osvojila srebrnu medalju.

U svom četvrtom finalu Svjetskog kupa u karijeri 20-godišnja članica Hrvatskog sokola ocijenjena je sa 12.266, što je bilo dovoljno za drugo mjesto.

Presretna sam osvojenom srebrnom medaljom. Posebno mi je drago što sam osvojila medalju na spravi gdje je bilo najviše prijavljenih natjecateljica, bilo ih je trideset. Ovo je moja prva medalja na Svjetskom kupu ikada i to srebrna“.

Bolja od Tine bila je samo Mađarica Bettina Lili Czifra (13.466), dok je brončana postala Nizozemka Naomi Visser (12.233).

„Izvedba nije bila savršena, bila je jedna veća graška. Samim time do samoga kraja je bilo napeto hoće li biti medalja ili neće, ali eto, sreća se okrenula na moju stranu“.

Bilo je ovo 136. finale hrvatske ženske sportske gimnastike na turnirima Svjetskog kupa, a Tinino srebro je 45. medalja (devet zlatnih, 20 srebrnih i 16 brončanih).

„Sad treba malo odmoriti i već u petak nas čeka prvenstvo Hrvatske u Osijeku, a onda odmah nakon toga i Svjetski kup u Osijeku od 8. do 11. lipnja. Tome se posebno veselim“, poručila je Tina Zelčić.

Podsjetimo, Hrvatska se iz Varne vraća s ukupno četiri finala u kojima je Tijana Korent bila zlatna na preskoku, Tina Zelčić srebrna na gredi, a Marko Sambolec sedmi te Mateo Žugec osmi na konju s hvataljkama.