Mladost srušila domaćina za prvo mjesto u Herceg Novom

Sportklub

Mladost nije samo osigurala drugi kvalifikacijski krug Lige prvaka, već je štoviše osvojila prvo mjesto na turniru prvog kruga kvalifikacija u Herceg Novom!

Mladost je naime pobijedila domaći Jadran 9:7 (1:1, 2:1, 2:3, 4:2). Ovom pobjedom u četvrtom kolu, Žapci su osvojili prvo mjesto na turniru.

Mladost je bila značajno bolja momčad tijekom cijele utakmice, s iznimkom vrlo kratkog razdoblja početkom treće četvrtine kada je domaćin jedini put uopće došao u vodstvo (4:3, pa 5:3).

Međutim, već do konca te dionice golovima Mijića i Eleza, Mladost je izjednačila, te se u zadnju četvrtinu ušlo s neodlučenim rezultatom – 5:5.

Žapci su domaćine slomili u posljednje dvije i pol minute. Mijić je pogodio za 8:7 s desnog krila, a u zadnjoj minuti Elez s lijevog vanjskog za 9:7.

Strijelci za Mladost bili su – Marko Elez i David Mijić po tri gola, te Dario Rakovac, Sandro Adeišvili i Valiko Dadvani po jedan.