Jadran korak do Lige prvaka

vkjadransplit

U prvom susretu trećeg, završnog kvalifikacijskog kruga za ulazaka u Ligu prvaka vaterpolisti Jadrana su u Splitu pobijedili rumunjskog doprvaka Ordeu s 9:3 (2:2, 1:0, 3:0, 3:1).

Premda su nastupili bez ozlijeđenog kapetana Anđela Šetke, vaterpolisti Jadrana su ostvarili uvjerljivu pobjedu i korak su do plasmana u Ligu prvaka.

Uzvratna utakmica Oradea – Jadran na rasporedu je sljedeće subote, 5. studenoga u Rumunjskoj, a s kapitalom od šest golova trebao bi Jadran opet biti među 16 najboljih europskih momčadi.

Prva je četvrtina okončana bez pobjednika (2:2), drugu je domaćin dobio s 1:0, no u posljednje dvije četvrtine Jadran je pokazao puni napadački potencijal dobivši taj dio igre sa 6:1.

Kod Jadrana Zvonimir Butić je zabio tri, a Marino Čagalj, Luka Bukić i Ivan Domagoj Zović po dva gola. U redovima rumunjskog sastava po jedan pogodak zabili su Silvian Colodrovschi, Levante Vancsik i Ferenc Istvan Czenk.

U ostalim susretima mađarski OSC je pobijedio Panionios sa 17:7. Domaćine je predvodio sjajni Krisztian Peter Manhercz sa sedam golova.

Grčki Vouliagmeni je na gostovanju pobijedio francuski Noisy-le-Sec sa 17:11. Nikolaos Papasifakis je bio najefikasniji u pobjedničkim redovima sa četiri gola. Kod domaćin hrvatski vaterpolist Antonio Petković je zabio četiri gola, a Ivan Krapić jedan pogodak.

Brescija je na gostovanju pobijedila Vasas sa 12:10.