Hrvatska ima novu svjetsku prvakinju u taekwondou!

Guliver Images

Na Svjetskom prvenstvu u taekwondou članica splitskog Marjana Lena Stojković osvojila je titulu seniorske prvakinje!

Sa samo 20 godina Lena Stojković u istoj je godini osvojila europski naslov (koji je obranila u Manchesteru), a sada i svjetski u Guadalajari u Meksiku.

U kategoriji do 46 kilograma uzdanica splitskog Marjana trenutno je bez premca u svijetu.

Kao druga nositeljica u Guadalajari je bila slobodna u prvom kolu, a onda je nanizala Ukrajinku Nahurnu, Kineskinju Wang, Kolumbijku Ramirez Vargas te u finalu Turkinju Rukiye Yildirim.

Iako je 11 godina starija YIldirim dvostruka europska prvakinja, Stojković je bila bolja u obje runde i slavila 2-0 (5:0, 10:5). Štoviše, u cijelom turniru Lena nije izgubila ni jednu rundu!

Zaista, rezultat vrijedan divljenja i ostvarenje u koje su vjerovali Lena i njen trener Veljko Laura Šišo, ali i cijeli stručni tim hrvatske reprezentacije i taekwondo kluba Marjan kao i svi sparing partneri.

Mnogi se sportaši iskreno vesele svakoj medalji u karijeri, ali postoji i onaj dio koji ih nekako prihvati, ali ne staje dok ne dođe do samog vrha i koji nikad nije u potpunosti zadovoljan sam sa sobom dok ne ode do kraja. Lena spada u tu kategoriju jer je „mrzila“ svaku svoju kadetsku i juniorsku broncu na velikim natjecanjima i znala je gdje želi i gdje se vidi. A stigla je na splitske Blatine još u vrtićkoj dobi i od tada je krenuo njen put sa Šišom, put koji je u konačnici doveo do tri seniorske zlatne medalje sa samo 20 godina.

Ako je i bilo kakvih sumnji, više ih nema – Hrvatska ima još jednu legitimnu kandidatkinju za olimpijsko zlato u Parizu 2024. godine.

Hrvatska je SP u Meksiku okončala s dvije medalje budući da se za prvu pobrinula Lenina klupska kolegica Ivana Duvančić broncom u kategoriji do 53 kg.