Hokej 16. svi 20228:45 > 10:17 0 komentara
AP Photo/John Munson

New York Rangersi napravili čudo nad čudima i okrenuli seriju protiv Pittsburgha unatoč tome što su gubili 3:1 u seriji te u četvrtom i petom susretu, bila u minusu od po dva gola.

Serija je počela s tri produžetka iz kojih je Pittsburgh izašao kao pobjednik, ali je završila jednim kratkim produžetkom u kojem je Artemi Panarin golom s igračem više odveo Rangerse do pobjede 4:3 i u drugi krug na Carolinu.

Sam susret bio je pun preokreta. Kreider je doveo domaćine u vodstvo. Pittsburgh je izjednačio golom Heinena pa se na prvi predah otišlo s 1:1. U drugoj je polunogometni, a polubejzbolski gol zabio sjajni Guentzel za preokret Pingvina, no odmah je odgovorio Miller za 2:2. Ipak, do kraja druge, Evan Rodrigues koristi pogrešku Rangersa s igračem više i iz kontre vraća prednost Pittsburghu.

U trećoj je dugo kontrolirao situaciju gostujući sastav, ali, se ponovno kad je najbitnije ukazao Mika Zibanejad i 6 minuta prije kraja zabio za 3:3 i produžetke. U dodanom vremenu Panarin je iskoristio igrača više poslije nepunih pet minuta za ekstazu na tribinama Madison Square Gardena i slavlje New Yorka 4:3.

Rangersi su drugi put okrenuli 1:3 protiv Pingiva. Prethodno su to napravili 2014., a u drugom krugu sada ih čekaju Carolina Hurricanesi.

I druga utakmica večeri ponudila je dramu. Calgary Flamesi su u sedmoj utakmici nakon produžetka s 3:2 pobijedili Dallas Starse te izborili drugi krug Zapada gdje ih čekaju Edmonton Oilersi.

Dallas je poveo već nakon 40 sekundi igre golom Benna, da bi na početku druge trećine zabio Toffoli. Ubrzo novo vodstvo gostima donosi Namestnikov, a za 2:2 nakon 8:44 minuta u drugoj trećini pogađa Tkachuk.

Pobjedu Calgaryju i slavlje u seriji nakon 15:09 minuta u produžetku donosi Gaudreau.