Čudesna Jana je nezaustavljiva, opet ruši rekorde

Atletika 23. sij 20238:18 > 8:19 0 komentara
Hrvatski atletski savez

Mlada atletičarka Jana Koščak nastavlja rušiti rekorde.

Hrvatska atletičarka Jana Koščak na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke, održanom u Zagrebu, srušila je rekord u utrci na 60 metara prepone za mlađe juniorke.

Osječanka Mia Wild trčala je 8.31 i za dvije stotinke popravila hrvatski mlađejuniorski rekord koji je držala Janina starija sestra Klara. No, onda je Jana u drugoj kvalifikacijskoj skupini trčala 8.30 i tako vratila rekord u obiteljsko vlasništvo.

A u finalu je bila još brža i s 8.26 postavila najbolji ovogodišnji rezultat na svijetu u U-18 kategoriji.

Pobijedila je Koščak i u bacanju kugle. Hicem od 14.37 metara osvojila je prvo mjesto.

Na atletskomn prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore, Koščak je, podsjetimo, srušila rekord Blanke Vlašić star 23 godine. Skočila je 190 centimetara i pobijedila, a srušila je i hrvatski rekord skoka u dalj, skočila je 6.15 metara što je za četiri centimetra bolje od prošlog rekorda.