Barakudice na EP-u u Splitu osvojile osmo mjesto

Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto

Hrvatske vaterpolistice osvojile su osmo mjesto na Europskom prvnenstvu u Splitu nakon što su u petak poražene od Francuske s 4:13 (1:4, 0:2, 1:2,2:5).

Barakudice su u Splitu ostvarile povijesni uspjeh plasiravši se po prvi puta u četvrtfinale EP-a, zahvaljujući pobjedama nad Rumunjskom i Njemačkom, no dalje od osmog mjesta nije išlo.

U dvoboju protiv Francuskinja naše su vaterpolistice loše krenule, izgubile su prvu četvrtinu s 1:4, a u prvom poluvremenu promašile čak dva peterca. Nakon Miljković i Jelene Butić, početkom treće četvrtine i Domina Butić promašuje peterac, a time su prestale sva nade u bolji rezultat protiv Francuskinja.

Kod Hrvatske su po jedan gol zabile Matea Skelin, Kiara Brnetić, Dina Lordan i Iva Rožić, dok je Francuskinje predvodila Ema Vernoux s dva gola.

“S obzirom na tri promašena peterca, rezultat i nije moago biti bolji, iako je obrana danas bila odlična. Vidi se da nam fali kondicije, snage i iskustva. Mogu samo zahvaliti curama na svemu, ostvarili smo cilj, ušli smo među osam, što je, s obzirom na količinu treninga i priprema, pravo čudo. Ovo prvenstvo je bila škola za sve moje djevojke”, kazao je hrvatski izbornik Aljoša Kunac.

Večeras za broncu igraju Nizozemska i Italija, a u velikom finalu Španjolska i Grčka.