SK Zadruga preko Mladost Ribole do prve pobjede

Odbojka 2. stu 202220:59 0 komentara
Mevza

SK Zadruga Aich/Dob pobijedila je Mladost Ribolu iz Kaštela s 3-0 u setovima u prvoj utakmici 2. kola MEVZA turnira u Kamniku.

Oba kluba bila su poražena u prvom kolu, a u ovom susretu bolji su bili odbojkaši Doba. U prvom setu su Kaštelani dugo vremena imali vodstvo, ali je Aich taj koji je u izjednačenoj završnici prve dionice prvi došao do set lopte. Prvu nisu iskoristili, ali je Lampros Pitakoudis blokom iskoristio drugu i donio prednost svojoj momčadi. Zadrugari su imali problema jedino u prvom setu, dok su u preostala dva, unatoč velikom broju svojih grešaka, bili dominantni.

Na servisu Arwina Kopschara, Aich je došao do 6 uzastopnih poena u drugom setu, a tu prednosti nisu ispuštali do kraja drugog dijela utakmice. Treći set je praktički bio odlučen na samome početku. Nekoliko poena u njihovu korist i dva uzastopna bloka dovela su austrijske prvake do rezultata 7:1. Ribola je u par momenata došla do -3, ali nisu uspjeli osvojiti ni treći set. Aich/Dob je svladao Kaštelu bez svog ponajboljeg igrača, Grka Anatosiosa Aspiotisa.

U četvrtak je od 15 sati na rasporedu utakmica između Doba i Spartaka iz Myjave, dok će Ribola zadnju susret odigrati u 17:30 protiv domaćina Calcita.