Bundesliga 11. ruj 202217:42 > 17:44 0 komentara

U susretu 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva Union Berlin je na gostovanju pobijedio Koln sa 1:0 preuzevši barem privremeno vodstvo na ljestvici Bundeslige.

Bila je to četvrta pobjeda berlinskog sastava uz dva remija nakon koje su skočili na vrh ljestvice sa 14 bodova. Po dva boda manje imaju Bayern Munchen, Hoffenheim, Borussia Dortmund i Freiburg.

Pogodak odluke zabio je Timo Hubers pogodivši u trećoj minuti vlastitu mrežu. Gosti su sedam minuta kasnije mogli povećati vodsto, no Jordan Siebatcheu nije realizirao jedanaesterac. Pucao je po sredini gola, a Marvin Schwabe je bio spreman.

U 81. minuti domaćin je ostao bez isključenog Luce Kiliana koji je dobio drugi žuti karton. Za domaći sastav nije igrao Nikola Soldo.

Union Berlin sada barem privremeno vodi na ljestvici sa 14 bodova, Po dva boda manje imaju Bayern Munchen, Hoffenheim, Borussia Dortmund i Freiburg koji im i utakmicu manje.

Koln je nakon prvog poraza u sezoni na sedmom mjestu s devet bodova.

Kasnije se još igra susret između Freiburga i Borussie Monchengladbach.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.