Bundesliga 3. ruj 202220:35 0 komentara

U posljednjem subotnjem susretu 5. kola Bundeslige nogometaši Eintrachta su na domaćem terenu u Frankfurtu svladali Leipzig 4:0.

Utakmica je riješena u prvom poluvremena kada je Eintracht postigao dva pogotka. U 16. minuti je strijelac bio Kamada, a u 22. Rode, s tim da je u oba slučaja asistent bio Kolo Muani. Pobjednik je i definitivno odlučen u 67. minuti kada je Brazilac Tuta povećao na 3:0, a do kraja je još Borre u 84. realizirao jedanaesterac za konačnih 4:0.

U domaćem sastavu Kristijan Jakić je igrao do 87. minute, a upravo je tada na travnjak istrčao Hrvoje Smolčić kojem je to debi u Bundesligi. Za goste je, pak, cijelu utakmicu odigrao Joško Gvardiol.

U 11. minuti za RB Lepzig je iz igre morao izaći Dani Olmo zbog ozljede.

Prije međusobne utakmice Eintracht i Leipzig su bili izjednačeni na ljestvici te su imali pobjedu, poraz i dva remija. Eintracht se sada izdvojio te je trenutačno na devetom mjestu ljestvice.

U nedjelju će se sastati Augsburg – Hertha i Borussia (M) – Mainz.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.