FIFA World Cup 24. ožu 202223:20 > 23:25 0 komentara

Švedski nogometaši nastavljaju svoj put prema Svjetskom prvenstvu. U polufinalu dodatnih kvalifikacija Švedska je na domaćem terenu pobijedila Češku 1:0 nakon produžetaka.

Veliki junak švedske pobjede bio je Quaison koji je u 110. minuti postigao jedini pogodak na utakmici za veliko švedsko slavlje. Na putu prema mogućem igranju na SP Šveđanima ostaje još gostovanje kod Poljske. Ta je utakmica na rasporedu 29. ožujka.

Utakmicu u Solni bolje je otvorila Švedska koja je u uvodnim minutama nekoliko puta zaprijetila (Isak, Kuleševski i Forsberg). No, mreža se prvo zatresla na drugoj strani. U 12. minuti Češka je povela, ali je VAR poništio pogodak zbog prekršaja u napadu.

Češka se potom potpuno oporavila od domaćeg naleta na startu utakmice te su gosti do kraja prvog poluvremena imali bolje šanse. Prijetili su Souček i Hložek, a potom su skoro domaći igrači sami sebi zabili pogodak.

Prvih 45 minuta je bilo dosta dinamično te su obje reprezentacije stvorile dosta dobrih prilika, ali ni jedna nije pretvorena u pogodak.

Ritam igre u nastavku je ipak pao, a obje momčadi počele su igrati sve opreznije kako se približavao kraj osnovnog dijela susreta. Prvu pravu šansu imao je u 79. minuti Svanberg za Šveđane, dok je domaće navijače i reprezentaciju umalo šokirao Havel u 94. minuti koji je u odličnoj šansi vrlo slabo reagirao.

Na početku prvog produžetka opet je žešće u napade krenula Švedska. Nekoliko puta su gosti opasno živjeli. Domaća reprezentacija ipak je dočekala pogodak i to u 110. minuti kada su švedski nogometaši izveli sjajnu akciju u kojoj su na komadiće razbili cijelu češku obranu. Sve je kulminiralo duplim pasom Quaisona i Isaka, a gol za 1-0 i prolaz Švedske dalje zabio je Quaison.