Bundesliga 12. velj 202217:29 > 17:36

Za iznenađenje 22. kola Bundeslige pobrinuo se Bochum koji je s 4:2 pobijedio Bayern.

Bayern je poveo golom Lewandowskom u 9. minuti, da bi domaćin golovima Antwi-Adjeija, Locadije, Gamboe i Holtmanna. Bochum je tako postala prva momčad od 1975. koja je Bavarcima utrpala u Bundesligi četiri gola u prvih 45 minuta. Tada je im to napravio Eintrahct koji im je utrpao pet golova.

Do kraja utakmice Bayern je tek drugim golom Lewandowskog u 75. minuti ublažio poraz.

Strijelci su bili raspoloženi u Mönchengladbachu gdje je Borussia s 3:2 bila bolja od Augsburga. Kone, Hofmann i Bensebaini su bili strijelci za domaćine, a Iago i Finnbogason za goste.

Wolfsburg je kao gosts 2:0 golovima Krusea i Lukebakija slavio u Frankfurtu kod Eintrachta.

Furth je 2:1 golovima Hrgote pobijedio Herthu za koju je strijelac bio Gechter.

Freiburg i Mainz su odigrali 1:1.

Na vrhu je Bayern s 52 boda, devet više od dortmundske Borussije koja ima i utakmicu manje.