Varaždin gubio pa napravio čudesan preokret protiv Osijeka

Hrvatska 22. lis 202219:10 > 19:11 0 komentara
imago/GEPA pictures via Guliver

Nogometaši Varaždina odigrali su odličnu utakmicu te su pred svojim navijačima, u dvoboju 14. kola HNL-a, prekinuli pobjednički niz Osijeka i svladali ga s 4:1 (3:1).

Varaždin je ovom pobjedom prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede u prvenstvu, imao je remi i tri poraza. Osijek je, pak, poražen nakon što je dobio pet ligaških utakmica u nizu. Osijek je poveo pogotkom Laszla Kleinheislera u 18. minuti, ali već do kraja poluvremena bilo je 3:1 za Varaždin nakon što su strijelci bili Ivan Posavec, Agon Elezi i Tonio Teklić. Na samom kraju konačnih 4:1 je postavio Niko Domjanić.

Osijek je odlično otvorio lov na šestu prvenstvenu pobjedu u nizu. Dominirao je u Varaždinu te je poveo u 18. minuti kada je nakon kornera dobro reagirao Kleinheisler, za svoj šesti prvenstveni pogodak.

Sasvim blizu 2:0 Osijek je bio u 27. minuti, ali je isti igrač, s vrha šesnaesterca, pucao tik pored vratnice. I tada je uslijedio veliki preokret do kraja prvog poluvremena, a domaća momčad je igrala kao u transu.

Prvo je u 32. minuti na 1:1 izjednačio Posavec i to nakon što je sve pripremio te asistirao Kolarić. U 35. minuti već je bilo 2:1 za Varaždin, a strijelac je bio Elezi, dok se najljepši trenutak ogleda dogodio u 41. minuti. Na 30 metara je loptu postavio Tonio Teklić te je pravom bombom iz slobodnog udarca pogodio pod gredu za 3-1 i erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Nakratko se činilo da će se Osijek vratiti u igru nakon točno sat vremena igre. Sudac Bebek je dosudio jedanaesterac za goste zbog prekršaja na Gržanu, ali je potom udarac s bijele točke poništen jer je Gržan bio u zaleđu.

U 73. minuti Posavec je bio blizu novog gola, ali je pogodio gostujući okvir vrata, dok je u idućem napadu Fran Brodić zabio za 4-1 uz lošu reakciju osječkog vratara Ivušića. No, pogodak je poništen zbog prethodnog prekršaja u napadu. Do kraja je Osijek pokušavao, ali nije uspio unijeti dramatiku u ovaj susret iako je u 90. minuti Žaper pogodio okvir vrata. Čak štoviše, u 95. minuti Osječani su još jednom kapitulirali, gol za 4:1 je dao Domjanić.

Ostao je Osijek na trećem mjestu ljestvice i ima tri boda manje od Hajduka. Varaždin je peti i ima bod manje od četvrtog Slaven Belupa.

U nedjelju se sastaju Istra 1961 i Šibenik od 15 sati te Slaven Belupo i Rijeka od 17.10 sati.