VIDEO Najluđa utakmica sezone? Devet golova, 100 minuta igre

Nogomet 9. lis 202223:03 0 komentara

Fenerbahče je danas razveselio svoje navijače u Istanbulu pobjedom nad Karagumrukom u devetom kolu turske Superlige. I to na kakav način, u utakmici sa devet golova završilo je 5:4!

Ništa čudno u Turskoj, navikli smo zaista na ludu atmosferu i ludi nogomet, ali ovo danas u Istanbulu je bilo uistinu spektakularno.

Prvi gol pao je nakon devet minuta igre, Crespo je doveo domaćine u vodstvo. No, vodstvo je bilo kratkog vijeka jer je izjednačio Borini samo sedam minuta kasnije. Karagumruk, kojeg vodi Andrea Pirlo, iznenađuje u 24. minuti i dolazi do 1:2 golom Jeana Evrarda Kouassija, nekadašnjeg igrača Hajduka kojega je splitska publika zavoljela.

Četiri minute kasnije novi gol, Enner Valencia vraća stvari na početak za izjednačenje, 2:2.

A onda u drugom dijelu, ludnica. Valencia je zabio svoj drugi gol na utakmici, i to iz penala u 62. minuti. Četiri minute kasnije, novi penal, ovog puta za Karagumruk. Siguran realizator bio je Borini za 3:3, također drugi gol i za njega u Istanbulu.

U 73. minuti novi penal, ponovno za Fener, Valencia je upisao hat-trick za vodstvo 4:3. Novo izjednačenje dolazi 10 minuta kasnije preko Kapacaka, a pobjedu Feneru za ogromnu euforiju donio je Batshuayi, i to golom u 95. minuti.

Ovom pobjedom Fenerbahče je četvrti sa 17 bodova, dok je Karagumruk na 17. mjestu sa samo šest bodova.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.