Celtic utrpao devet komada: Zabio Juranović

Nogomet 28. kol 202215:08 0 komentara
Andrew Milligan via Guliver Images

Više nego uvjerljivo nogometaši Celtica su obavili gostovanje u petom kolu škotskog Premiershipa te su s 9:0 svladali Dundee United.

Uvodna tri pogotka na utakmici postigao je japanski nogometaš Furuhashi, a na samom kraju prvog dijela Portugalac Jota je zabio za 4:0. U nastavku utakmice se, pak, razmahao Izraelac Abada koji je, kao i Furuhashi, tri puta pogađao suparničku mrežu, a pogodak za 6:0 postigao je hrvatski reprezentativac Josip Juranović, koji je odigrao cijelu utakmicu za Celtic.

U toj 55. minuti lopta se, nakon slobodnog udarca, odbila do Juranovića koji je pogodio sa 17-18 metara uz lošu reakciju suparničkog vratara. Bio je to prvi ovosezonski pogodak Juranovića za Celtic. Posljednji gol na utakmici za konačnih 9:0 je dao Starfelt.

Celtic je tako upisao petu pobjedu u isto toliko utakmica. Ukupno nakon pet utakmica ima razliku pogodaka 21:1, a ima i dva boda prednosti u odnosu na Rangers, svog najvećeg rivala.