Dinamo je danas održao redovnu sjednicu Skupštine. Skupštini su nazočila 63 od ukupno 80 članova.
Sjednicu je otvorio predsjednik Mirko Barišić pozivom na minutu šutnje u znak odavanja počasti legendi kluba Stjepanu Lamzi, bivšem direktoru iz generacije 1982. godine, Anti Pavloviću, bivšem treneru u nogometnoj školi, Albertu Poboru, te navijaču koji je preminuo na utakmici protiv Seville, Branku Brajkoviću.
“GNK Dinamo je za 2021. godinu ostvario ukupni prihod u iznosu od 478,998.976 kuna, ukupni rashod u iznosu od 472,631.751 kuna te ostvario višak prihoda u iznosu od 6,367.225 milijuna kuna. Ovo je izvrstan rezultat uzimajući u obzir još i činjenicu da kriza izazvana virusom Covid-19 uzrokuje mnoge probleme kako u gospodarstvu tako i u nogometnoj djelatnosti. Glavinu rasta prihoda generiraju prihodi od prodaje roba i usluga, prihodi od Uefe s osnova solidarnih uplata, plasmana i rezultata u Uefinim natjecanjima i prihodi od prodaje i posudbe igrača. Prihodi od prodaje igrača iznose 284,686.664 kuna, prihodi od Uefinih nagrada iznose 143,554.060, od prodaje roba i usluga 33,674.759. Jedino su prihodi s osnova donacija Grada Zagreba za sportske programe i održavanje stadiona smanjeni i iznose 11,246.214. Godinu prije iznosili su 12,409.900 kuna. Glavninu rashoda čine materijalni troškovi, dakle plaće zaposlenika, naknade igrača, naknade trenera i usluge tekućeg i investicijskog održavanja, zatim troškovi za stručne usluge posredovanja, amortizacija ugovora o transferima igrača, rashodi od ostalih usluga i financijski rashodi”, rekla je predsjednica uprave Dinama, Vlatka Peras o poslovanju u 2021. godini.
Dinamo je uplatio u zadnje tri godine gotovo 6 milijuna kuna poreza na dobit u državni proračun.
“Struktura rashoda odnosi se na plaće igrača, premije igrača i trenera zbog rezultata ostvarenih u završnici Europa lige prošle sezone i prolazak u skupine Europa lige u aktualnoj sezoni, zatim na plaće zaposlenika te za troškove stručnih usluga kod transfera igrača u prošlogodišnjem prijelaznom roku. Isto tako rashodi se odnose na troškove neotpisane vrijednosti rashodovane dugotrajne imovine.”
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!