Napoli rastužio Stankovića, Juve na minus sedam

Nogomet 8. sij 202320:52 0 komentara
Antonio Balasco via Guliver Images

Nogometaši Napolija na gostovanju su pobijedili Sampdoriju sa 2-0 u susretu 17. kola Serie A.

Nakon što su u prošlom kolu izgubili na gostovanju kod Intera (0-1) i tako prekinuli niz od 11 uzastopnih pobjeda, nogometaši Napolija vratili su se na pobjedničke staze. U susretu 17. kola Napoli je na gostovanju porazio Sampdoriju sa 2-0 upisavši 14. pobjedu ove sezone, uz dva remija i samo jedan poraz.

Počelo je loše za momčad Luciana Spallettija. U 6. minuti Matteo Politano nije realizirao jedanaesterac, pogodio je stativu. Međutim, 13. minuta kasnije Victor Osimhen je zabio za 1-0.

Novi problemi za Sampu stigli su u 39. minuti kada je Tomas Rincon zaradio crveni karton zbog oštrog starta.

U 80. minuti Napoli je dobio još jedan kazneni udarac nakon što je Ronaldo Vieira igrao rukom. Ovoga puta pucao je Eljif Elmas zabivši za 2-0.

Napoli sada vodi na ljestvici sa 44 boda, Juventus na drugom mjestu ima 37, a treći je Milan sa 36 bodova i susretom manje. Slijede Inter (34), Lazio (31)….

Večeras se još sastaju Milan – Roma (20.45), dok su u ponedjeljak preostala dva susreta, Verona – Cremonese, te Bologna – Atalanta.