Napoli ne posustaje! Zabio im bivši prvi topnik HNL-a

Nogomet 12. stu 202217:12 > 20:01 0 komentara
LM/Ettore Griffonix/ IPA/ Live Media

Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli u svom je posljednjem nastupu pred stanku zbog Svjetskog prvenstva u susretu 15. kola na svom terenu svladao Udinese s 3:2.

Napoli je dominirao tijekom prvih sat vremena dvoboja i poveo 3:0 golovima Osimhena (15), Zielinskog (31) i Elmasa (58), ali pred kraj dvoboja Udinese je iskoristio dekoncentraciju u domaćoj obrani te preko bivšeg prvog topnika HNL-a Nestorovskog (79) i Samardžića (82) smanjio na 32 pa je Napoli u završnici grčevito branio minimalnu prednost.

Ovom pobjedom Napoli je stigao do 41 boda, 11 više od drugog Lazija i trećeg Milana koji će svoje utakmice 15. kola igrati u nedjelju protiv Juventusa, odnosno Fiorentine. Udinese je osmi sa 24 boda.

Lecce je kao gost svladao Sampdoriju s 2:0, a strijelci su bili Colombo (45+1) i Banda (83).

Marin Pongračić igrao je za Lecce do 71. minute, dok je Kristijan Bistrović ostao na klupi gostiju.

Lecce je sada 15. na ljestvici sa 15 bodova, dok je Sampdoria ostala pretposljendja, 19. sa šest bodova.

Nogometaši Bologne u posljednjoj su utakmici subotnjeg programa uvjerljivo nadigrali Sassuolo s 3:0. Golove su postigli Aebischer (30), Arnautović (50) i Ferguson (78).

Ovom pobjedom Bologna je skočila na 11. mjesto sa 19 bodova, dok je Sassuolo ostao 14. sa 16.

Nikola Moro igrao je za Bolognu od 77. minute, dok je Martin Erlić ostao na klupi Sassuola.