Rennes, Fenerbahče i Freiburg osigurali prolaz

Europa 13. lis 202221:14 0 komentara
Federico Pestellini Panoramic via Guliver Images

Nogometaši Rennesa, Fenerbahčea i Freiburga osigurali su plasman u drugi krug Europske lige nakon što su u susretima 4. kola upisali nove pobjede.

Rennes je u susretu 4. kola B skupine u Varšavi pobijedio kijevski Dynamo s 1:0, a pogodak odluke zabio je Christopher Wooh u 48. minuti. Assignon je bacio iz kornera, a Wooh zabio za 1:0. Hrvatski veznjak Lovro Majer igrao je za Rennes cijeli susret.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Fenerbahče koji je porazio AEK Larnacu s 2:1 u susretu s tri jedanaesterca i jednim crvenim kartonom.

Fener je poveo u 16. minuti golom Joao Pedra, izjednačio je Ivan Tričkovski iz kaznenog udarca u 52. minuti, no goste je u novu prednost doveo Michy Batshuayi u 80. minuti iz novog kaznenog udarca. U 85. minuti AEK je ostao s igračem manje nakon što je Angel Garcia skrivio jedanaesterac. Pucao je Enner Valencia, ali je Kenan Pirić obranio njegov udarac.

Nakon četiri kola Rennes i Fenerbahče vode sa po 10 bodova i osigurali su prolaz, no još je upitno tko ide direktno u osminu finala, a tko u play-off. Pitanje pobjednika skupine možda će se razriješiti u idućem kolu kada se ova dva kluba sastaju u Istanbulu. AEK drži treće mjesto s tri boda, dok je Dynamo upisao i četvrti poraz.

Prolaz dalje je osigurao i Freiburg koji je u skupini G na gostovanju porazio Nantes s 4:0, a golove su zabili Lukas Kubler (26), Michael Gregoritsch (71), Moses Simon (82-ag) i Wooyeong Jeong (87).

U drugom susretu Karabag i Olympiakos su odigrali 0:0. Filip Ozobić je za domaći sastav igrao od 62. minute, dok je Šime Vrsaljko igrao cijeli susret za goste. Freiburg vodi na ljestvici sa 12 bodova ispred Karabaga (7), Nantesa (3) i Olympiakosa (1).

Arsenal je u susretu 4. kola A skupine na gostovanju pobijedio Bodo/Glimt s 1:0 nakon što je prošlog tjedna na svom travnjaku slavio s 3:0. Pogodak odluke zabio je Bukayo Saka u 24. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju PSV Eindhoven i Zurich. Na ljestvici vodi Arsenal s devet bodova, Bodo/Glimt i PSV imaju po četiri boda, a Zurich je upisao tri poraza.

U derbiju kola skupine C Real Betis i Roma su odigrali 1:1 nakon što su Španjolci slavili na Olimpicu sa 2:1.

Joaquin Sanchez je u 34. minuti doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Andrea Belotti u 53. minuti. U drugom susretu kasnije se sastaju Ludogorec i HJK.

Na ljestvici vodi Betis sa 10 bodova, Ludogorec i Roma imaju po četiri, a HJK je na nuli.

Dynamo Kijev – Rennes 0:1 (Wooh 48)
AEK Larnaca – Fenerbahče 1:2 (Tričkovski 51-11m / Pedro 16, Batshuayi 80)

LJESTVICA:

1. Fenerbahče 4 3 1 0 8-4 10
2. Rennes 4 3 1 0 7-4 10
3. AEK Larnaca 4 1 0 3 3-6 3
4. Dynamo Kijev 4 0 0 4 2-6 0

SKUPINA C
Real Betis – Roma 1:1 (Sanchez 34 / Belotti 53)

SKUPINA D
Union St-Gilloise – Braga 3:3 (Boniface 20, 62, Vanzier 49 / Oliveira 15, 36, 41)