VIDEO No Messi, no party: Eibar zaustavio blijedu Barcelonu

Primera 29. pro 202021:39 > 22:17 0 komentara
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Eibara priredili su iznenađenje odigravši u susretu 16. kola španjolskog prvenstva na Camp Nou 1-1 protiv Barcelone koja je igrala bez Lionela Messija. #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY BANANAS

Messi je propustio zadnju utakmicu Barcelone ove godine nakon što mu je klub dopustio da produlji odmor u Argentini.

Kako pišu španjolski mediji, Argentinac je u Rosariju gdje ljetuje s obitelji. Messi je počeo 17 od 20 Barceloninih utakmica ove sezone u svim natjecanjima i s deset pogodaka vodeći je strijelac u momčadi.

Bez njega, Katalonci nisu uspjeli slomiti jednog od davljenika odigravši skromnih 1-1.

Barca je mogla do prednosti već u osmoj minuti, no Martin Braithwaite je promašio kazneni udarac pucajući pored gola. Braithwaite je u 25. minuti zatresao suparničku mrežu, no njegov je pogodak poništen zbog zaleđa nakon video pregleda.

Domaćin je u prvom poluvremenu uputio svega četiri udarca, od kojih samo jedan u okvir gola, što je najmanje u prvom poluvremenu na Camp Nouu ove sezone u svim natjecanjima.

Gosti su poveli u 58. minuti preko Kikea, a izjednačio je Ousmane Dembele u 67. minuti. U preostalom vremenu Barca je jurila pobjedu, ali nije uspjela zabiti i drugi gol.

U prvom susretu ovoga kola Sevilla je pobijedila Villarreal sa 2-0 probivši se na četvrto mjesto Primere.

Najbolji igrač utakmice bio je Lucas Ocampos koji je u osmoj minuti realizirao jedanaesterac, a potom u 53. minuti asistirao Youssefu En-Nesyrijua za 2-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Sevillu do 76. minute.

Sevilla je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto sa 26 bodova koliko ima Villarreal na petoj, ali i Real Sociedad na trećoj poziciji.

Na vrhu su Atletico i Real Madrid sa po 32 boda, a Barca je na skromnom šestom mjestu sa 25 bodova.