Nitko kao Aubameyang u 21. stoljeću, Dembele kao Xavi

Nogomet 20. ožu 202222:21 > 22:23 0 komentara
JustPictures.ch/Eurasia- Alvaro Medranda

Barcelona je održala lekciju nogometa Realu na Santiago Bernabeuu.

U trenutku pisanja teksta rezultat je bio 4:0, a dva igrača Barcelone stigla su do zanimljivih pothvata.

Poveli su Katalonci golom Aubameyanga u 29. minuti, a Gabonac je postao prvi igrač koji je zabio u pet uzastopnih utakmica protiv Reala u 21. stoljeću. Ukupno im je u tih pet utakmica zabio šest golova.

Aubameyang je asistirao kod trećeg gola koji je zabio Torres, da bi onda opet sam zabio za 4:0. Postao je tako prvi igrač koji je izravno sudjelovao kod tri gola u svom prvom El Clasicu u svim natjecanjima u 21. stoljeću.

Barca je povela 2:0 golom Arauja nakon kornera. Za oba gola u prvom poluvremenu asistirao je Ousmane Dembele, koji je tako postao drugi napadač Barcelone koji je imao dvije asistencije u prvom poluvremenu El Clasica na Santiago Bernabeuu u svim natjecanjima u 21. stoljeću, nakon Xavija Hernandeza u svibnju 2009.