Modrić kapetan, Realu derbi protiv Atletica

Nogomet 18. ruj 202223:00 > 23:01 0 komentara
Colas Buera/PRESSIN via Guliver Images

U velikom madridskom derbiju Real je kao gost pobijedio Atletico s 2:1 upisavši i šestu pobjedu na startu sezone.

Aktualnog europskog i španjolskog prvaka je do pobjede kao kapetan predvodio hrvatski nogometaš Luka Modrić koji je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Eduardo Camavinga.

Za Real su zabili Rodrygo (18) i Federico Valverde (36), dok je pogodak za Atletico postigao Mario Hermoso (83). Isti je igrač u sudačkoj nadoknadi i pocrvenio.

Real ne posustaje, i u šestom ligaškom susretu ove sezone Los Blancosi su slavili, a tome dodajmo i slavlje u europskom Superkupu, te dvije pobjede u Ligi prvaka.

Kraljevski klub je poveo u 18. minuti golom Rodryga kojeg je sjajno uposlio Aurelien Tchouameni. Atletico je mogao izjednačiti u 25. minuti, sa 20 metara je odlično pucao Antoine Griezmann, no Thibaut Courtois je fantastično obranio.

Aktualni europski i španjolski prvak je povećao prednost u 36. minuti nakon sjajne akcije koju je započeo Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije je odigrao dupli pas sa Viniciusom Juniorom gurnuvši sjajnu loptu brazilskom napadaču u prostor. Junior se iskosa sjurio u kazneni prostor i pucao, Jan Oblak je skrenuo loptu u stativu, a na odbijanac je natrčao Federico Valverde pogodivši za 2:0.

Tračak nade domaćinu donio je Mario Hermoso koji je u 83. minuti zabio nakon ubačaja Antoinea Griezmanna iz kornera. Međutim, Hermoso je u prvoj minuti sudačke nadokande zaradio drugi žuti, pa je Atletico utakmicu završio s igračem manje.

Real je ovom pobjedom nastavio seriju sjajnih rezultata u ‘najmrskijem dvorištu’. Na zadnjih osam gostovanja kod Atletica izborio je tri pobjede, četiri remija i samo jedan poraz, onaj lani.