Levante još uvijek u borbi za ulazak u Primeru

Nogomet 7. lip 202323:21 0 komentara
xVicentexVidalx via Gulive3r

Nogometaši Levantea prvi su finalisti doigravanja za ulazak u španjolsku Primeru nakon što su u dvije utakmice bili uvjerljivi protiv Albacetea pobijedivši s ukupnih 6:1.

Momčad iz Valencije u prvom je susretu pobijedila u gostima 3:1, dok je ove srijede slavila i pred svojim navijačima. Bilo je 3:0 za Levante. U prvom poluvremenu oba pogotka je postigao Burgui, u 20. i 40. minuti, dok je sve zaključeno golom Soldada u 83. minuti.

U finalu doigravanja za Primeru Levante će igrati protiv pobjednika susreta Eibar – Alaves. U prvom susretu, kojem je Eibar bio domaćin, nije bilo pobjednika (1:1), a uzvrat se igra u četvrtak.

Ranije su direktno Primeru osigurali drugoligaški prvak Granada i doprvak Las Palmas.