Golijada u La Ligi: Zabio i bivši HNL-ovac

Nogomet 7. svi 202216:51 > 16:52 0 komentara
Guliver images

Igrači Granade napravili su veliki korak ka opstanku u elitnom razredu španjolskog nogometa svladavši kao gosti Mallorcu s uvjerljivih 6:2 (1:1).

Suarez je goste doveo u vodstvo već u 6. minuti, da bi u 28. minuti izjednačio Sevilla. Escudero je u 46. minuti ponovno doveo Granadu u vodstvo, a na 3-1 je povećao Puertas u 55. minuti. Raillo je u 58. minuti doveo Mallorcu opet na gol zaostatka, da bi uvjeljivu pobjedu gostima donijeli dvostruki strijelac Molina (69, 90) i nekadašnji igrač zagrebačke Lokomotive, albanski reprezentativac Myrto Uzuni (78).

Granada je sa 34 boda izašla iz zone ispadanja i zasjela na 16. poziciju. Dva boda iza momčadi iz Andaluzije nalaze se Mallorca i Cadiz, koji ima utakmicu manje. Najugroženiji u borbi za opstanak su Levante (29 bodova) i Alaves (28).

U subotu su na rasporedu još četiri utakmice u kojima se sastaju: Athletic – Valencia (16.15 sati), Celta – Alaves, Cadiz – Elche (obje u 18.30) i Betis – Barcelona (21.00).

Španjolska – 35. kolo
Mallorca – Granada 2:6 (Sevilla 28, Raillo 58 / L. Suarez 6, Escudero 46, Puertas 55, Molina 69, 90, Uzuni 78)