Celta uzela veliki bod na gostovanju u Madridu kod Atletica

Primera 8. velj 202123:11 > 09. velj 2021 0:35
(Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Celta Vigo je uspjela zaustaviti niz od osam uzastopnih pobjeda Atletico Madrida i oteti bod odigravši 2-2 (1-1) gostujući kod vodeće momčadi španjolske La Lige na Wanda Metropolitanu. #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY bananas

Santi Mina je u 13. minuti postigao vodeći pogodak za Celtu. Luis Suarez je donio preokret za domaću momčad. Prvo je u 45. minuti postigao izjednačujući pogodak, a u 50. minuti je najbolji strijela lige postigao i svoj 16. ovosezonski pogodak za vodstvo Atletica.

Sve do 89. minute momčad Diega Simeonea imala je tri boda u rukama, kad je Argentinac Facundo Ferreyra u svom debiju za momčad iz Viga postigao gol za konačnih 2-2, čime je Celta postala tek druga momčad koja je ove sezone odnijela bod s Wande Metropolitano.

Zanimljivo je da su vratari na ovoj utakmici ostali bez obrana, jer su sva četiri udarca unutar okvira gola završila i u mreži.

Atletico je s 51 bodom u uvjerljivom vodstvu, s osam bodova prednosti pred Barcelonom i Real Madridom koji imaju i jednu utakmicu više. Celta Vigo je sa 26 bodova na desetoj poziciji.