Haaland za povijest u šestici Cityja! Arsenal na 5 od 5

Nogomet 31. kol 202222:35 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Erling Haaland zabio je novi hat-trick koji se upisao u povijest, a Manchester City u petom kolu Premier lige stigao je do uvjerljive 6:0 pobjede protiv Nottingham Foresta.

Haaland je hat-trick zabio od 12. do 38. minute te tako došao do devet golova u prvih pet nastupa u Premier ligi. To je novi rekord, a vrha je skinuo Micka Quinna i Sergija Aguera koji su ostali na osam.

U drugom poluvremenu mrežu Šumara zatresao je Cancelo te još u dva navrata Canelo.

Ovo je 32. put u Premier ligi da je City zabio najmanje pet golova pod vodstvom Pepa Guardiole.

Građani su prvi pratitelj Arsenala, koji je stigao i do pete uzastopne pobjede, ovog puta 2:1 protiv Aston Ville. Jesus i Martinelli zabili su za Topnike, a Douglas Luiz za goste.

U utakmici Bournemoutha i Wolvesa nije bilo golova.