VIDEO Nakon čak 11 poraza u nizu napokon nekog pobijedili

Nogomet ostalo 9. lis 202117:37 > 17:43

Litva na 11 uzastopnih kvalifikacijskih nije znala za pobjedu, čak ni za osvojen bod, ali su u subotu savladali Bugarsku sa 3:1, što je njihov prvi trijumf u ovom ciklusu.

Možda bi susret otišao u drugom smjeru da je Dimitar Krasimirov Iliev u 14. minuti realizirao jedanaesterac.

Kazna za promašaj sa bijele točke stigla je samo četiri minute kasnije. Mrežu je za vodstvo Litve zatresao napadač Justas Lasickas.

Došla je Bugarska do izjednačenja u 64. minuti golom koji je postigo Kiril Despodov, a Litva do trijumfa dolazi zahvaljujući Fjodoru Černihu koji je postigao dva gola u razmaku manjem od dvije minute. Lisickas mu je bio asistent u 82. minutu, a Verbickas u 84.

Litva sada ima tri boda iz šest utakmica, Bugarska ostaje na pet bodova. Bugarska u utorak dočekuje Sjevernu Irsku, a istog dana će Litva ugostiti Švicarsku.

Susrete kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo pratite na Sport Klubu.