Mane najbolji afrički nogometaš!

Nogomet 21. srp 202223:32 0 komentara
REUTERS/Andreas Gebert via Guliver Images

Senegalski napadač Sadio Mane (30) po drugi je put u karijeri osvojio naslov najboljeg afričkog nogometaša.

Novi igrač Bayerna Mane je prvi put tu nagradu osvojio prije tri godine, a ovu je zaslužio prvenstveno svojim izvedbama u dresu Liverpoola.

Početkom veljače je sa Senegalom osvojio i naslov kontinentalnog prvaka, prvi u povijesti za tu zemlju, a upravo je Mane realizirao posljednji penal u raspucavanju u finalu protiv Egipta.

Također, Mane je sa Senegalom izborio i plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Kataru od 21. studenoga do 18. prosinca.

Drugo mjesto u izboru pripalo je egipatskom napadaču Mohamedu Salahu iz Liverpoola, a treće senegalskom vrataru Edouardu Mendyju iz Chelseaja.