Hrvati trpaju: Perica zabio dva, Čolak jedan

Nogomet 29. lis 202218:06 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Hrvatski napadači su raspoloženi u Europi, Stipe Perica zbio je dva gola u Belgiji, Čolak jedan u Škotskoj.

St. Liege je kao gost s 3:0 u 15. kolu belgijskog prvenstva slavio kod Waregema. Gosti su poveli u 78. minuti golom Dussennea. A onda je na scenu stupio Perica koji je ušao na početku nastavka, a mrežu domaćina pogađao je u 87. i 96. minuti. Hrvatskom napadaču to su prvi golovi u sezoni.

Liege je peti s 28. bodova, dok je Waregem posljednji 18. s 11 bodova.

Antonio Čolak stigao je pak do 11. gola sezone u prvenstvu Škotske. U pobjedi Rangersa 4:1 protiv Aberdeena u 13. kolu zabio je za 1:1, nakon što su prethodno gosti vodili golom Barrona od 21. minuti.

Za 2:1 je u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio Lundstram, dok je strijelac za 3:1 na asistenciju Barišića bio Tavernier. Konačnih 4:1 postavio je Morelos.

Čolak je igrao do 80. minute, a Barišić je ušao u 8.

Rangers je drugi s 29. bodova, jednim manje od Celtica koji ima i utakmicu manje.