Katarani izbacili favorita i ušli među 4 azijske ekipe!

Nogomet ostalo 25. sij 201916:03 > 16:05
Koki Nagahama/Getty Images

Nogometna reprezentacija Katara izborila je plasman u polufinale azijskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima nakon što je u četvrtfinalu pobijedila Južnu Koreju sa 1-0.

Katar je jednu u najvažnijih pobjeda u svojoj povijesti izborio pogotkom Abdelaziza Hatima u 78. minuti sjajim udarcem sa više od 25 metara.

Katar, kojeg vodi španjolski stručnjak Felix Sanchez Bas, je prvi put u povijesti izborio plasman u polufinale azijskog prvenstva, a do sada nikada nije bio bolje plasiran od petog mjesta.

Na putu do polufinala Katarci su upisali pet pobjeda bez primljenog gola uz razliku pogodaka 12-0.

Domaćin idućeg svjetskog prvenstva 2022. će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta UAE – Australija koji je na rasporedu nešto kasnije.

U četvrtak su plasman u polufinale izborili Japan i Iran. Japan je u četvrtfinalu u Dubaiju svladao Vijetnam sa 1-0, a pobjednički gol zabio je Ritsu Doan u 57. minuti iz penala.

Iran je u Abu Dhabiju lakoćom dobio Kinu sa 3-0, a pogotke za Iran postigli su Mehdi Taremi (18), Sardar Azmoun (31) i Karim Ansarifard (90+1). (Hina)