Ajax stigao do rekorda nakon što je dugo bančio

Nizozemska 20. tra 201921:28 > 21:30
Michael Steele Getty Images Sport

Jedini strijelac za Ajax bio je Huntelar u 78. minuti. Iako je sudac Higler konzultirao VAR i priznao pogodak, dojma smo da je pogriješio. Provjerite u našem videu je li bio u pravu

Nakon spektaklurane pobjede protiv Juventusa, nakon što je cijeli svijet poludio za Ajaxovim klincima, čelnici nogometnog saveza Nizozemske razmišljali su da se ovo kolo domaćeg prvenstva odgodi, kako bi nacija kolektivno slavila novo rođenje Ajaxa. No, to se nije dogodilo i ‘bebe’ su morale na posao.

U 31. kolu prvenstva nakon puno prolivenog znoja, skromne igre Ajax je ipak uspio iščupati pobjedu protiv Groningena 1:0. Jedini pogodak postaigao je Huntelar u 78. minuti akcije. Iako je sudac Higler konzultirao VAR i priznao pogodak, dojma smo da je pogriješio. Provjerite u našem videu je li bio u pravu
Ajax nastavlja bespoštednu borbu s PSV-om koji će svoju utakmicu 31. kola igrati u nedjelju u 16.45 (SK 5) protiv ADO Den Haaga. Kopljanici imaju tri boda više i utakmicu više u odnosu na dečke iz Eindhovena. Zanimljiv je detalj da je Ajax postigao 156. gol u jednoj sezoni, u svim natjecanjima.