Newcastle šokirao Perišićev Tottenham

Nogomet 23. lis 202219:36 > 19:37 0 komentara
ActionPlus12425110 Shaun Brooks

Newcastle United je iznenadio Tottenham Hotspur na gostovanju u Londonu svladavši domaće sa 2:1 (2:0), što je za momčad sa sjevera Engleske četvrta pobjeda u posljednjih pet nastupa u Premier ligi.

Callum Wilson je u 31. minuti iskoristio izlijetanje domaćeg vratara Huga Llorisa izvan kaznenog prostora, gdje je prvi došao do lopte, ali se zabio u igrača gostiju.

Wilson je potom prvi bio na lopti i preciznim lobom pogodio mrežu. U 40. minuti Miguel Almiron se sjajno sjurio po desnoj strani u kazneni prostor te s na ulazu u petarac poslao loptu ispod Llorisa za 2:0.

Momčad Antonija Contea pokušala je doći do preokreta u drugom poluvremenu, ali sve što je uspjela bio je utješni pogodak Harryja Kanea u 54. minuti.

Ivan Perišić je u igru ušao u 61. minuti, ali ni on nije uspio promijeniti rezultat na semaforu pa je Tottenham doživio prvi domaći poraz u ovoj sezoni Premier lige te treći u posljednjih pet utakmica.