Napoli srušio Romu i nastavlja juriš prema tituli

Nogomet 23. lis 202223:02 > 23:02 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Nogometaši Napolija na gostovanju u Rimu pobijedili su Romu sa 1:0 odvojivši se na vrhu ljestvice s tri boda više od Milana.

Bila je to utakmica u kojoj su gosti dominirali i mogli su daleko uvjerljivije slaviti. Na koncu je presudio pogodak Victora Osimhena u 80. minuti.

Roma u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan udarac prema suparničkim vratima, dok je u nastavku pucala pet puta, ali niti jedan u okvir gola.

S druge strane Napoli je imao niz sjajnih prilika. U 49. minuti je opasno pucao Lozano, ali je Rui Patricio odlično reagirao. U 60. minuti Napoli je imao dvije odlične prilike, prvo je Eljif Elmas pucao iz blizine, ali je lopta pogodila nekoga u obrani i završila u korneru. U nastavku akcije odličnu je priliku imao i Juan Jesus, ali loše pucao.

Još jednu super šansu za goste zapucao je i Victor Osimhen u 70. minuti. Posve zaslužno Napoli je poveo u 80. minuti, a gol je postigao nigerijski napadač.

Na ljestvici vodi Napoli s 29 bodova, tri više od Milana. Slijede Lazio i Atalanta s po 24 boda.