Napoli pobjegao Milanu na +9, Pjaca ostao na klupi

Antonio Balasco via Guliver Images

Nogometaši Napolija nezaustavljivo jure aktualnom sezonom Serie A te su novu pobjedu upisali u 14. kolu, na domaćem terenu su svladali Empoli 2-0...

No, dosta teško je vodeći sastav Serie A osvojio nove bodove i ostvario dvanaestu pobjedu ove sezone u prvenstvu. Sve do 69. minute rezultat je bio 0-0, a tada je dosuđen jedanaesterac za domaćina nakon prekršaja na Osimhenu.

Loptu je na bijelu točku namjestio Lozano i pogodio za 1-0, premda je gostujući vratar Vicario imao loptu na rukama. Vrlo brzo nakon toga Empoli je ostao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Luperta.

Potvrda pobjede dogodila se u 88. minuti kada je na asistenciju Lozana zabio Zielinski za 2-0 Napolija koji je, uz utakmicu više, pobjegao Milanu na čak devet bodova prednosti.

Inače, Empoli je posljednja momčad u Serie A koja je pobijedila Napoli. Dogodilo se to prošle sezone, krajem travnja.

Hrvatski nogometaš Marko Pjaca ostao je na klupi Empolija kroz cijelu utakmicu.

U drugom odigranom susretu ovog kola Spezia i Udinese su remizirali 1-1 u ogledu gdje su golovi postignuti u prvom dijelu. Poveo je domaćin u 33. minuti golom Rece, dok je deset minuta kasnije izjednačio Slovenac Lovrić. Oba su sastava napravili pomak za jednu poziciju na ljestvici, Udinese je sedmo, a Spezia na 16. mjestu.

U srijedu se sastaju Lecce – Atalanta, Sassuolo – Roma, Fiorentina – Salernitana, Inter – Bologna i Torino – Sampdoria, dok će kolo u četvrtak zatvoriti Verona – Juventus i Lazio – Monza.